Voskování a dekontaminace laku
Detailní popis produktu
VYČIŠTĚNÍ EXTERIÉRU, DEKONTAMINACE LAKU A VOSKOVÁNÍ
Prémiová péče zahrnuje pečlivé ruční vyčištění exteriéru auta. Následuje dekontaminace laku a nanesení tuhého vosku.
Všimli jste si někdy, že ani po pečlivém umytí auta není lak při přejetí rukou krásně hladký, jak byste čekali? Špína se na autě nachytává a jakoby na něm drží. Proto v Degaso po umytí auta lak dekontaminujeme. Jen to odstraní i pevně usazené nečistoty (vzdušnou rez, asfalt, zaschlý hmyz atd.). O těchto kontaminacích často nevíte, ale jsou na každém autě a je vhodné je pravidelně odstraňovat, než napáchají nevratné škody.
Během ručního čištění exteriéru dbáme na důkladné vyčištění a následnou ochranu vnějších částí auta. Zahrnuje několik kroků. Kromě mytí je to zásadní fáze dekontaminace laku a voskování.
Po důkladném vyčištění laku dává velký smysl ho „zakonzervovat“ – něčím spolehlivě ochránit a usnadnit následné umývání. To kouzlo se jmenuje voskování laku. Tenká vrstva vosku vytvoří ochranný film proti vodě, UV záření, zimní soli i dalším vlivům. Také dodává laku lesk, navoskovaný lak se lépe udržuje čistý, snáz se umývá a vypadá déle hezky. Jako bonus chrání lak před drobným poškrábáním během mytí.
Výhody v kostce
- Auto umyté do posledního detailu.
- Lak vyčištěný od nečistot, které ho dlouhodobě degradují, a běžné mytí ho nedokáže odstranit.
- Vyčištěný lak se krásně prozáří, je dokonale hladký na dotek.
- Navoskované auto se méně špiní a snáze umývá.
- Udržované auto si drží hodnotu.
Profesionální vyčištění exteriéru zahrnuje
- mytí kol, pneumatik a podběhů
- vyčištění mezidveřních prostor
- pečlivé ruční mytí, vysušení
- dekontaminace laku – chemické odstranění odolných nečistot (polétavá rez, asfalt, zaschlé zbytky hmyzu, pryskyřice ze stromů atp.)
- opětovné ruční mytí a vysušení
- navoskování
- vyživení boků pneumatik a nelakovaných plastů
- doleštění oken
Odstranění pevně usazených nečistot z povrchu laku automobilu, které nelze odstranit pouhým mytím vozu, ať už sebedůkladnějším.
Typicky polétavá rez, tj. drobné částečky kovu z ovzduší. Okem je spatříte až ve chvíli, kdy na povrchu laku začnou oxidovat a vytvoří kolem sebe rezavý flíček. Nejvíc je to vidět na bílé barvě, ale mají ho na sobě všechna auta. Zanesení laku polétavou rzí poznáte tak, že i po umytí auta není lak při opatrném přejetí rukou nebo ručníkem hladký, ale jakoby drhne. Největší koncentrace polétavé rzi v ovzduší je v centrech měst s hustou dopravou, v blízkosti železnice a průmyslových zón.
Asfalt – drobné tečky asfaltu (téru) se vyskytují v dolní a zadní části vozidel. Na lak se dostávají od kol jedoucích po sluncem rozpálených asfaltových silnicích.
Zaschlé zbytky hmyzu v přední části vozu, zaschlý ptačí trus a další houževnaté nečistoty.
Pryskyřice ze stromů (smůla) – není tak častá, zato ji hned vidíte. Špatně se odstraňuje čerstvá a po zaschnutí ještě hůř. Na laku dokáže napáchat nevratné fleky, občas i za velmi krátkou dobu (pár dnů). Pryskyřice odkapává většinou z jehličnatých stromů v horkých letních dnech. Plus z některých listnatých stromů v určitém ročním období padají drobné kapky mízy, které mohou na lak auta působit stejně negativně.
Lak představuje na autě drahou položku a hlavně je to ochrana karoserie před korozí. V jakém stavu lak je, dlouhodobě ovlivňuje budoucí stav karoserie vozidla. Rozhodně tedy nejde jen o vzhled. Částice polétavé rzi jsou v horizontu let schopné se „prožrat“ lakem až ke karoserii a odstartovat korozi celého auta.
Dekontaminaci vždy předchází i následuje pečlivé ruční mytí. Jsou 2 typy dekontaminace:
Chemická dekontaminace – na každou z nečistot existují speciální chemické čističe, kterými se kontaminace postupně odstraní během procesu celkového detailního mytí vozidla. Jestliže se chemická dekontaminace provede správně, je šetrná k laku a bez žádných negativních vlivů.
Mechanická dekontaminace – takzvaný clay nebo claybar je hmota podobná plastelíně, kterou se pomocí clay luberu jemně klouže po povrchu laku a hmota zachycuje nečistoty do sebe.
V Degaso děláme chemickou dekontaminaci automaticky před každým voskováním a chemickou i mechanickou dekontaminaci před strojním leštěním laku, případně aplikací keramického povlaku.
Všechna auta, co jezdí v provozu, mají na sobě v různé koncentraci polétavou rez. Dokonce i ta úplně nová, co sotva opustila bránu autosalonu. Zákazníkům doporučujeme dekontaminaci aspoň jednou ročně. To je interval, během kterého jsme vysledovali, že se lak znovu zanese do té míry, že má smysl to udělat. I celkově, co se týče péče o čistotu vozu – zákazníci, kteří k nám jezdí minimálně jednou ročně na profesionální vyčištění vozu, jsou schopni auto dlouhodobě udržet v pěkném stavu.
Po důkladném vyčištění laku dává velký smysl jej „zakonzervovat“, tj. něčím ho účinně chránit a usnadnit si následné umývání. Přesně z toho důvodu v Degaso po dekontaminaci laku navazujeme voskováním. Nanesením tenké vrstvy vosku vytvoříme ochranný film odolný vůči vodě, UV záření, zimní posypové soli i dalším vlivům. Voskování dodává laku lesk, navoskovaný lak se lépe udržuje čistý, snáz se umývá a déle udrží v pěkném stavu, chrání před drobným poškrábáním laku během mytí.
Průměrné vosky vydrží na autě kolem 3, některé až 6 měsíců. Pokud chcete mít auto ošetřené konstantně, je třeba voskovat minimálně 2x ročně. Můžete navoskování auta vnímat jen jako okamžitě viditelné momentální zlepšení jeho vzhledu. Nebo jako 2 v 1 také jako ochranu laku a prevenci jeho postupné degradace – v tomto případě jako u všech prevencí to bude fungovat jen při důsledné pravidelné péči.
Na trhu existuje nepřeberné množství. Základní dělení je podle složení na přírodní a syntetické a podle konzistence na tuhé a krémové. Dále se mezi vosky řadí i moderní sealanty v tekuté formě. My v Degaso máme všechny druhy a chcete-li, můžete si vybrat (proč vybrat jaký poradíme taky!).
Aplikátorem, většinou pěnovou houbičkou, se tenká vrstva vosku nanese rovnoměrně na povrch laku, nechá se přiměřenou dobu zavadnout a poté rozleští mikrovláknovými utěrkami. Voskujeme vždy jen perfektně umyté a dekontaminované auto.
Naši zákazníci nás osloví, když chtějí výrazné zlepšení momentálního vzhledu vozu – například budou hosté na svatbě nebo chystají auto na prodej. A pak naopak klienti, kteří si chtějí auto udržet dlouhodobě v pěkném stavu, mají k němu vztah a jsou zvyklí ho tu a tam hýčkat, dávají přednost prevenci před hašením problémů.
Dekontaminaci a voskování laku prezentujeme ruku v ruce, protože výsledky obou činností se skvěle doplňují a voskování laku bez předchozího kroku dekontaminace nedává úplně smysl. Proto i my v Degaso je nabízíme v rámci jedné služby.
Ukázky prací
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.